Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Kontakt:

Instytut Informatyki

Studia Podyplomowe

pok. 206A, II piętro

mgr Urszula Adamiec

tel. +48 22 234 13 91

e-mail: urszula.adamiec@pw.edu.pl

Politechnika Warszawska

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych

Instytut Informatyki

ul. Nowowiejska 15/19,

00-665 Warszawa

 

 

 

 

 

 

Nasi Partnerzy:

Adres email
Numer telefonu
Treść wiadomości
Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Formularz został wysłany.
Dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie
wymagane pola!

urszula.adamiec@pw.edu.pl

Do kogo adresowane są studia?

 
Studia podyplomowe Przywództwo IT - od eksperta do lidera adresowane są do pracowników z kilkuletnim doświadczeniem, zwłaszcza na stanowiskach inżynierskich, którzy przygotowują się do objęcia stanowisk kierowniczych, a także do początkujących liderów, którzy chcieliby usystematyzować i poszerzyć swoją wiedzę oraz przygotować się do efektywnego rozwoju kariery.
 

W pewnym momencie kariery zawodowej inżynierowie IT (zwykle jedni z najlepszych specjalistów) mogą otrzymać możliwość zarządzania zespołem, obszarem technologicznym lub projektem.  W tej nowej roli potrzeba innych umiejętności i sposobów działania. To, co do tej pory  działało, może już przestać przynosić rezultaty. Studia podyplomowe Przywództwo IT pomogą takim osobom dalej być najlepszymi, tyle że w innych obszarach i przy większym zakresie obowiązków i odpowiedzialności.

 

Studia pozwolą spojrzeć na karierę zawodową z innej perspektywy i dostarczą wiedzy, motywacji i narzędzi do własnego rozwoju, który jest kluczowy dla efektywnego przywództwa. Jak pisał Peter Drucker, jeden z najwybitniejszych badaczy organizacji i zarządzania: Napoleon, da Vinci, Mozart – zawsze sami sobą zarządzali. To właśnie to w ogromnej mierze zadecydowało o ich wielkich osiągnięciach. Są jednak na tyle rzadkimi wyjątkami, zarówno pod względem talentu, jak i dokonań, że praktycznie nie mieszczą się w granicach przeciętnej ludzkiej istoty. Dziś większość z nas, nawet ci najmniej hojnie obdarzeni, musi nauczyć się zarządzać własną osobą. Musimy nauczyć się rozwijać. Musimy nauczyć się trafiać tam, gdzie możemy zdziałać najwięcej i musimy trwać w mentalnej gotowości i zaangażowaniu przez 50 lat aktywności zawodowej.